Text Size
רביעי 22 פברואר 2017

דעות - מאמרים

אינטרנט וטכנולוגיה

טכנולוגיה בכלל ובפרט רשת האינטרנט הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי אזרחי העולם במאה ה-21 - בקטגוריה זו יתפרסמו מאמרים מקצועיים, אקדמיים ואישיים העוסקים בהבטים השונים של השלכות הטכנולוגיה והאינטרנט על חיי היום יום, מקום העבודה וחיי המשפחה של כולנו.

המלצות, הערות ותיקונים והפניות לקישורים מעודכנים או חדשים יתקבלו בברכה.

מה זה מציאות מדומה?

מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין מציאות מדומה למציאות רבודה? האם כל מוצרי המציאות המדומה מצריכים טלפון חכם? מה היא העלות של משקפי מציאות מדומה? מה הם המוצרים הטובים ביותר למציאות מדומה? כיצד ניתן לייצר משחקי מציאות מדומה או סרטוני 360?

בתקופה האחרונה התחדש והתרחב בצורה משמעותית הפרסום והשיח סביב משקפי מציאות מדומה ומציאות רבודה. החל במשקפי הקרטון של גוגל ועד למצלמות 360 מתקדמות, לעיתים קרובות נדמה שהטכנולוגיה והאפשרויות התפתחו מהר יותר מההבנה של רוב האנשים את הנושא. במאמר זה נסקור את כל הדברים שחשוב לך להכיר בכדי להבין את התחום ואת האפשרויות הרבות שהוא מעמיד לרשותנו. מעבר למאמר הזה אנו מפרסמים מאמרים וכתבות רבים אשר ישאירו אותך בלולאה.

המשך קריאה: מה זה מציאות מדומה?

רגעיו האחרונים של המחשב הראשון שהתאבד

"אני לא מוכן עכשיו", המחשב טשטש את הנוף המקסים שהיה לו בתור שומר מסך ומיען להציג את תוכנת החלונות.

הרדי חש זעם כבוש. הוא התחיל להתחרט על החופש המוגזם שנתן למחשב שלו. אמנם היו רבים אחרים שפיתחו יחס אישי למחשב האישי שהפך להיות במקרים רבים רגיש ממש כמו בן אדם, ובשביל אחרים המחשב הפך להיות חחליף לכלב. אלו לא יכלו לסבול שהוא לא ממושמע ואפילו לפעמים מתלונן לפני שהוא מבצע את המשימות שהטילו עליו.

המשך קריאה: רגעיו האחרונים של המחשב הראשון שהתאבד

ביג דאטה (Big Data) בעידן המודרני

המונח ביג דאטה ( Big Data ) מתייחס לאיסוף ולניתוח מידע מתוך מאגרי מידע מגוונים, תוך כדי ניתוח מושכל של המידע והסקת מסקנות חדשות בתחום העסקי, טכנולוגי, תחרותי ועוד.

היתרונות של ביג דאטה בתקופתנו כוללת מספר היבטים עיקריים: ראשית כל, הוא עשיר מאוד במידע ומגוון לקשת רחבה של מקורות מידע כגון טקסטים, קטעי וידיאו או שמע, קבצים מסוגים שונים וכדומה. בנוסף, הביג דאטה כשמו כך הוא, ענק בכמות המידע שלו, ויכול להוות משאב חיוני עבור ארגונים, אשר באמצעות ביג דאטה מטמיעים, בזירה הארגונית, כמויות ענקיות של ידע ותוכן שימושי. כמו כן , ביג דאטה מאפשר השגת מידע במהירות מירבית.

המשך קריאה: ביג דאטה (Big Data) בעידן המודרני

כופרה - Ransomware

כופרה או בלעז Ransomware הופכת במהירות לאיום הסייבר הגדול ביותר על עסקים וארגונים בעולם ובארץ.

כופרה"אירוע כופרה, יכול לחסל עסק או ארגון מהביטי התפעול או התדמית - אובדן מידע קריטי לפעילות השוטפת העסקית, עצירת שירותים חיוניים, דליפת מידע עסקי או פרטי לקוחות רגישים, פגיעה קשה בתדמית, באמינות ובנאמנות הלקוחות. כולם יכולים להביא עסק לידי קריסה מידיית ועד כדי סגירה" (כופרה - הגן על עצמך, AhoyIT). לכן, הערכות מוקדמת להתגוננות והתמודדות עם אירועי Ransomware חיונית לכל עסק או ארגון החפצים לשרוד מול איומי הסייבר השונים.

המשך קריאה: כופרה - Ransomware

התאמת אתרים לנייד

אתרים בעבר

אתרי אינטרנט היו מותאמים לצפייה במחשבים שולחניים בלבד, משום שלא היה לנו צורך בצפייה במכשירים מסוג אחר, ולכן מעצבים גרפים, מקודדים, מתכנתים ובוני אתרים היו בונים את אתר האינטרנט שלהם מותאם לצורת צפייה אחת בלבד - התצורה הרגילה והמוכרת, באמצעות מחשב נייח, בדפדפן אינטרנט רגיל.

המשך קריאה: התאמת אתרים לנייד

האם לבנות אתר במערכת WIX?

האם לבנות אתר במערכת WIX החינמית? היא שאלה החוזרת על עצמה אצל לקוחות רבים המבקשים להתחדש באתר אינטרנט.

WIXאז האם כדאי? התשובה העדכנית - אם אתם רוצים שימצאו אתכם בחיפוש גוגל, כנראה שלא!

כפי שדיווח לאחרונה בארי שוורץ, "נראה כי אתרים רבים שנבנו במערכת WIX, הוסרו לאחרונה מתוצאות החיפוש של גוגל" (seroundtable.com, 14.10.15) ומביא לכך עדות בדיונים רבים שנפתחו בפורומי התמיכה של GOOGLE. למשל כאן, מוצג גרף המראה על ירידה מהירה ומשמעותית במספר העמודים המאונדקסים במנוע החיפוש גוגל.

כמובן שגם גוגל הבינו שיש בעיה ונציג מטעמם John Mueller, כבר הודיע כי העניין בבדיקה אך טרם הוסדר.

המשך קריאה: האם לבנות אתר במערכת WIX?

מדריכים לאילוסטרייטור - עיצוב מגניב של הזמנה לחתונה

קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה, איזה כיף וכמה משמח, חברים טובים שלכם עומדים להתחתן בעוד מספר שבועות, והיו רוצים שאתם

המשך קריאה: מדריכים לאילוסטרייטור - עיצוב מגניב של הזמנה לחתונה

טלמיטינג - הדרך הקלה למכור

התחרות בעולם השיווקי של ימינו הולך והופכת קשה מיום ליום. קהל הצרכנים שלנו נחשף לכמויות מידע עצומות והדבר הופך אותו לחשדן ובררן יותר מבעבר. כדי להצליח ולהגיע אל קהל הלקוחות הפוטנציאלים שלנו עלינו לבחור בצורות שיווק מתקדמות ויחודיות אך עדיין לשמור על קשר אישי עם הלקוח.

המשך קריאה: טלמיטינג - הדרך הקלה למכור