Text Size
רביעי 22 פברואר 2017

דעות - מאמרים

חברה, פוליטיקה וכלכלה

מאמרים, טורי דעה וניתוחים בנושאי חברה, פוליטיקה, משפט, כלכלה, מדינה, סדר היום ועוד.


מערכת האתר, תשמח לקבל הפניות והמלצות לפרסום.

חוקר פרטי מחירים

חוקר פרטי מחירים

תמחור המשימות של עבודות חקירה שונות תלויות בסוג החקירה. ישנן חקירות מורכבות יותר וישנן חקירות מורכבות פחות. רמת המורכבות משפיעה על המחיר הנדרש. לא תמיד ניתן לקבוע מחיר סופי היות וחקירה יכולה להיות עסק מתמשך.
חקירה דורשת מיומנות ומקצועיות רבה. קריטריון משמעותי נוסף, המשפיע על מחירה של חקירה הוא הוותק והנסיון של משרד החקירות.
 
כל חוקר פרטי מחירים אחרים כי כל חקירה פרטית שונה במהותה ולכל סוג חקירה נדרשים משאבים שונים, אמצעים ומכשור. הקצאת כמויות של כוח האדם והגעה ליעד קרוב או רחוק - במעקבים למשל, מקובל לחשב תשלום על פי מרחקי המעקב.
כשאתם פונים למשרד חקירות, נערכת חשיבה ושכלול של האמצעים והגורמים והטכנולוגיה שנדרשת על מנת לחשוף ולגלות פרטים שונים שהלקוח רוצה בהם והמחיר עולה ככל שהחקירה מורכבת יותר ודורשת זמן.
ישנן חקירות אשר מתפרסות על מספר ימים מועט ולעתים יכולה להתפרש לאורך תקופה ארוכה, ככל שהחקירה נמשכת יותר זמן, כך מחירה יגדל.
קיימות חקירות שבלש פרטי מבצע ונוקט בהם כאסטרטגיה להשגת המטרה כגון חקירה סמויה, חקירה כלכלית, איתור חייבים, מעקב אחרי אדם מסוים וכו'.
במקרים רבים הלקוח יכול לחסוך אחוז ניכר מההוצאה באמצעות הכוונה ויעוץ. הניסיון של החוקר במשרד חקירות מאפשר לו לכוון את הלקוח להשיג את מטרותיו במינימום הוצאות ומקסימום תוצאות.
גם לסיכון יש מחיר - חקירות שונות חושפות את החוקר לסיכונים שונים וברמות סיכון שונות שהעלויות האמיתות לא תמיד ניתנות לשכלול.
נקפיד לספק לכם את השירות הטוב ביותר בעלויות סבירות והגיוניות - למידע נוסף אודות בחירת חוקר פרטי צרו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם

ברית מילה ורשלנות

מפרוטוקולים של הועדה לפיקוח על מוהלים ברבנות הראשית לישראל, אשר פורסמו בימים אלה, עולה תמונה קשה על טעויות שביצעו מוהלים.

הועדה לפיקוח על מוהלים מוסמכת לנקוט סנקציות נגד מוהל, לרבות שלילת הסמכתו כמוהל והסרת שמו מרשימת המוהלים המוסמכים המתפרסמת על ידה מעת לעת.

המשך קריאה: ברית מילה ורשלנות

אוהב גברים? צר לנו, לא תוכל להינשא ולקבל את כל הזכויות כאוהב נשים

החוק במדינת ישראל המחייב אזרחים יהודים הרוצים לקבל הכרה מהמדינה, להתחתן בתחומיה בחופה אורתודוקסית הוא כנראה הדוגמא החריפה ביותר בספר החוקים שלנו לפגיעה בחופש דת. קשה להעלות על הדעת יהודי אורתודוקסי שהיה משלים עם חוק שמחייב אותו להתחתן בחופה שאינה הלכתית, אולם לא נראה שלנציגי היהדות האורתודוקסית בכנסת יש בעיה לעשות את מה ששנוא עליהם לחבריהם.
משום שהמפלגות הלא-אורתודוקסיות "נכנעות" לרצונם, מאז קום המדינה סובלים אזרחי המדינה מכפייה דתית בכל הנוגע לדיני האישות שלהם, וכאן מגיעה גם כמובן הכפייה המרה כל כך על קהילת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים).

המשך קריאה: אוהב גברים? צר לנו, לא תוכל להינשא ולקבל את כל הזכויות כאוהב נשים

"ערך צבור" מפלה בין סטודנטים

בחודשים האחרונים מערך התשלומים בתחבורה הציבורית בישראל עבר לשיטה שנקראת "ערך צבור".

כלומר, כל נוסע שיש ברשותו כרטיס רב-קו "מטעין" סכום כסף מסוים בכרטיס, ובכל פעם שנוסעים, מתקפים את הכרטיס במכשיר ברכב, ויורדת ממנו עלות הנסיעה. לנוסעים הזכאים להנחות מסוימות, כגון נוער, סטודנטים, אזרחים ותיקים ועוד, יש אפשרות לעדכן את סטטוס הרב קו שלהם כדי לממש את ההנחה המגיעה להם. לאחר שיעדכנו את סטטוס הרב קו שלהם, ההנחה תהיה קיימת באופן אוטומטי בכרטיס, ונכנסת לתוקף עם הטענת הרב קו בנסיעות. ברצוני להתייחס לקהל יעד מסוים, סטודנטים, ולבעיה במימוש ההנחה לה הם זכאים.

המשך קריאה: "ערך צבור" מפלה בין סטודנטים

רשלנות רפואית בניתוחים

רשלנות רפואית בניתוח מתייחסת הן להליך הניתוח עצמו והן לשלבים שלפני הניתוח ושלאחר הניתוח.

רשלנות רפואית לפני ניתוח:

הרשלנות מתקיימת אם המטופל מוכיח, כי לא ניתן לו הסבר מלא על הניתוח, תקופת ההחלמה, סיכויי ההצלחה, סיכונים ותופעות לוואי, וכן על אפשרויות טיפול חלופיות. אם המטופל לא קיבל את מכלול המידע ויוכיח כי אם היה מקבלו היה בוחר שלא לעשותו – עשויה לצמוח עילת תביעה. על הרופא מוטלת "חובת גילוי" – החובה להסביר למטופל על הטיפול, סיכוייו וסיכוניו. החובה איננה מוטלת על המטופל לשאול ולחקור את הרופא, אלא מוטלת על הרופא לספק את ההסברים הדרושים.

המשך קריאה: רשלנות רפואית בניתוחים

מהו עיקול ומהו משמעותו?

עיקול הוא מעין "הקפאה" של רכוש או נכס הנמצא בידיו של החייב או זה הנמצא בידיו של צד שלישי המחזיק את אותו רכוש בשביל החייב או ע"י רישום ה"הקפאת" הנכס במאגר בו הוא רשום. זוהי ההגדרה הכללית של עיקול, הנקראת גם "עיקול ברישום".

שלב ראשוני זה נועד כאמור להקפיא את נכסי החייב או זה שאמור להיות חייב בעתיד ע"פ תביעה או דרישה וכו'.

המשך קריאה: מהו עיקול ומהו משמעותו?

אלימות נגד נשים

לא עובר יום שאנחנו לא שומעים בחדשות על מקרי אלימות נגד נשים.

פאטמה עיסאאונס, רצח.

אלימות נגד נשים היא תופעה חברתית רחבה. נשים הן קורבנות בתדירות גבוהה.

אלימות הכוללת אלימות פיזית, מילולית, התעללות נפשית. תקיפה מינית או אלימות כלכלית כלפי נשים.

האלימות לא קשורה למוצא אתני, למצב סוציואוקונומי או לרמת ההשכלה של המעורבים. היא מאופיינת בהפעלת כוח.

יש חברות שבהם הבעל,ההורה משחק את תפקיד המאשים והמגנה בנסיון להציל את כבודו וגבריותו.

כיום האישה כבר לא כנועה.

יש שיפור במעמדה.

המשך קריאה: אלימות נגד נשים

בר לב - מומחים בארגון דיירים לתמ"א 38

ריבוי גורמים מעורבים, ביורוקרטיה סבוכה ושפע כשלים פוטנציאליים עשויים לעכב משמעותית כל פרויקט תמ"א 38 או להביא להתמוטטות כלכלית של הדיירים – אלא אם כן ישלבו גורם אובייקטיבי עתיר ניסיון שישמור עליהם מהרגע הראשון

בצד הרווחים הגדולים לכל הצדדים, פרויקט תמ"א 38 טומן בחובו אינספור סיבוכים ומהמורות פוטנציאליים מעצם מהותו. מדובר בעסקת קומבינציה – עסקת מכירה שבה כל אחד מדיירי הבניין מוכר ליזם את הנכס היקר ביותר שלו, הבית שלו, או זכויות בניה  שיש בידיו מתוקף היותו בעל דירה בבניין, ומקבל בתמורה דירה בבניין החדש שייבנה במקום או דירה מחודשת בבניין מחודש ומחוזק.

המשך קריאה: בר לב - מומחים בארגון דיירים לתמ"א 38