Text Size
חמישי 17 אוגוסט 2017

... מאמרים וטורי דעה

המלצת היום

לימוד גיטרה טיפים לגיטריסטים

לפעמים אני מבחין בנגני גיטרה שבוחרים בשגרה של נגינת שירים שהם

אוהבים,אם מבחירה או שלא כך שהם בעצם ממחזרים את אותם שירים מבלי לשים לב שהם במצב של קיבעון. בנוסף רוב המתחילים לא מקפידים לתרגל עם מטרונום (יש בגוגל מטרונום אונליין) טעות נוספת שגם לא כל המורים מעירים לתשומת לבם את העניין שנגינת שירים בלבד תהפוך אותם בעתיד לנגני מדורות. מנסיוני מלבד נגינת שירים חשוב להקפיד על לימוד רציף של תיאוריה ,טכניקה, לימוד מיגוון פרוקי אקודים (עם מפרט ובלי מפרט) לימוד סולמות ושליטה במודוסים כמובן למתקדמים שרוצים להשתפר באיפרוביזציה, מומלץ לתרגל עם חברים (גא'ם סשן) או עם פלייבקים במיגוון סגנונות וקצבים מידי יום. (ניתן להוריד מהאינטרנט) לא לדלג לעולם על תרגילי חימום וחיזוק האצבעות ,אני יודע שזה משעמם מאוד. בנוסף רצוי לתרגל תרגילי קורדינציה בתחילה בעלי שלושה או ארבעה תווים לכל היותר בכל המיתרים בדרגות קושי שונות ואף עם מטרונום בכדי לשפר את הטכניקה שלכם, ללא טכניקה הביצועים שלכם יהיו עלובים

מומלץ בתחלה להתחיל עם בלוזים בשל כך שהקצב האיטי יאפשר לכם להתרכז יותר בהתאמת הריפים .אני בעצמי מקפיד כל יום לתרגל עם פלייבקים בדרך זו תתקדמו

עד לשליטה מוחלטת .דרך נוספת ויעילה היא פשוט לנגן גרוב וכל מספר תיבות לצאת לריפ בגיטרה ולסרוגין לחזור לליווי אם אתם מתרגלים עם תוכנה, כדאי לשנות טמפו למהר יותר במטרה להרגיש את הריפים , דבר שאולי לחלק מכם יהיה בלתי אפשרי . בקשו מהומרה שלכם או מחברים שיחספו אותכם לנגני גיטרה מהטובים והבולטים בעולם לשם השראה,להבדיל מנגנים מסוימים שטועים בהאזנה לנגנים ספורים או רק לגיטריסט של הלהקה 200 שהם מעריצים, טעות. לנגני קלאסי שברצונם להיתמקצע בסגנון רצוי להתחיל עם יצירות כמו green sleeves אתם לומדים כרגע יצירה חדשה ומורכבת ,תנסו להתמודד עם שתיים עד שלוש תיבות עד לנגינה רצופה וחלקו את היצירה ,נגינה מקרטעת של היצירה מתחילתה ועד סופה לסירוגין,תניב תוצאות עגומות. קשה קצת במאמר אחד לכסות את כל הנושאים אך מה שהועלה במאמר חשוב ומשמעותי.

https://www.facebook.com/avisamara1961/

בהצלחה 300

עם פיתוח רשת האינטרנט, הזמינות האדירה שלה והסמארטפונים המידע נעשה כל כך נגיש לכולנו. מידע שבעבר היה נחלת הפרט, הפך לנחלת הכלל. כיום, בישראל של ימינו זה כבר נעשה בלתי נמנע, כולנו ברשת, כולנו מופיעים בכל מקום, ולאט לאט התפתח הצורך בניהול נכון של המוניטין שלנו ברשת.

אז על מה כל המהומה?

השאלה הראשונה והעיקרית אותה אנו צריכים לשאול את עצמינו היא פשוטה, מה קופץ כשרושמים את שמי או שם העסק שלי בגוגל? זה מי שאני בעצם. זה בעצם מי שאתה בעיני אלפי לקוחות שבדיוק דקה אחרי שסיימו איתך את השיחה ניכנסו לראות מה עשית ומה המוניטין שלך בעצם, ואת כל זה עושים דרך חיפוש מהיר בגוגל.

אז גם אם אתה איש עסקים, סוחר, אדם פרטי, איש ציבור או כל אדם אשר בא באינטרקציה עם הציבור ופוגש לראשונה באופן קבוע אנשים חדשים, זה המוניטין שלך, זה מי שאתה, וניהול נכון שלו בהחלט מביא תוצאות וחשוב מאוד.

איפה?

אז השאלה הבאה שלנו היא איפה ננהל את המוניטין שלנו? איפה הוא נמצא בכלל? המוניטין שלנו נמצא בכל מקום ! והשאלה המתבקשת היא למה? התשובה פשוטה, כיום בעידן המידע החופשית האינטרנט נגיש לכל אחד, אנשים נכנסים מקימים אתרים, כותבים תגובות באתרי אינטרנט קיימים ופורטלים נפוצים (כמו זאפ, מתחתנים וכו') מה שיצר מצב שבו המוניטין שלנו נגיש ממש בכל מקום. זה מתחיל ברשתות החברתיות כמו הפייסבוק, ומסתיים בכל אתר ופורטל שכל אדם יכול להקים ! פשוט כך.

ניהול מוניטין מקצועי ברשת האינטרנט

ניהול מוניטין מקצועי צריך לקחת בחשבון את כל אלה. ניקח לדוגמא עסק בינוני, כאשר יש לנו אתר אינטרנט (ואם אין אז אנחנו בהחלט בצרות וחשוב להקים מיד) במרבית המקרים הוא קופץ בתוצאות הראשונות, וטוב שכך. בהרבה מקרים אנו נראה אתרי פסקי דין שקופצים בתוצאות ובהם כל מיני כתמי עבר של העסק, לדוגמא, תגובות מפורטלים על לקוחות לא מרוצים, כתבות שליליות ועוד. ניהול מוניטין נכון ייקח בחשבון:

- לשים את אתר האינטנט שלנו כך שיופיע ראשון

-באתר האינטרנט חשוב לציין כתובת שם מלא ואפילו תמונה, ישפרו את תחושת הביטחון של הלקוחות שלנו

-ניקוי תוצאותיו של גוגל מתוצאות שליליות הנעשה בעיקר על ידי טכניקות קידום אתרים שונות

-ניהול קבוע ויומיומי ברשתות החברתיות להגברת החשיפה

-ניהול והתנהלות בפורטלים בתחום הספציפי (לדוגמא מעצבת שמלות כלה חשוב לנהל את המוניטין שלה באתר מתחתנים של די זהב)

המאמר נכתב באדיבות צוות ניהול המוניטין של חברת http://get1.co.il המתמחה בשירותי שיווק באינטרנט וניהול מוניטין ברשת.