עיצוב המשרד כגישה עסקית, צריך להפוך לעובדה ולא גחמה רגעית.

אין זה סוד, כי רהוט משרדי יוקרתי הפך נפוץ וזאת במגוון גדול של עיצובים, מחיר ובאיכות ללא פשרות ובכך מתאפשרת גישת עיצוב משרד חדשני, נועז וצעיר. חשיבה מחוץ לקופסא, המתבססת על זמינות ריהוט משרדי יוקרתי אך זול, מאפשרת למשרד התפתחות בכיוונים ובתוך מגמות שעד כה לא היו עולות כלל לשיקול.  יתר על כן, אין זה סוד כי לרושם המתקבל במבט הראשון יש השפעה עמוקה על המשכה של מערכת יחסים אינטמית ובודאי שבין לקוח לספק או נותן שירותים. לכן, מראה המשרד, החזות שלו, התפיסה העצובית שהוא משדר והמסר המוסתר מאחור יכולים להיות בעלי השפעה מהותית על הצלחת העסק.

סצנה אפשרית בחיי היום יום של עסק או משרד הוא לקוח פוטנציאלי חדש, העובר בחזית המשרד ומביט פנימה (דוגמא זו תופסת גם לגבי מי שהגיע למשרד במכוון ולא במקרה) - בתוך המשרד פנימה, ניתן להבחין במערכת ריהוט לבתי קפה המקנה לאזור ההמתנה תחושה לא שמרנית ובלתי מחייבת. מאחורי אזור ההמתנה עמוד שולחן מזכירה גדול ומזכירה נינוחה המשרתת את הבאים בתוך כיסא מזכירה מרווח. ממש מאחורי המזכירה ניצב חלון זכוכית רחב ודרכו ניתן להבחין בחדר הישיבות המשרדי. חדר ישיבות ובו שולחן ישיבות כבד המשרד רצינות ואשר סביב לו עומדים כסאות חדר ישיבות המשלימים סט ריהוט לחדר ישיבות המעביר תחושה של רצינות ואחריות. מבט מהיר כזה, מאפשר למבקר לגבש על המשרד מספר תובנות חשובות ובכללן: מנהלי המשרד חושבים על העובדים וזה בא לביטוי במשטח העבודה המותאם וכסא המזכירה המוקפד) ומכאן שבודאי שניכרת השקעה בלקוחות וזו באה לביטוי בפינת ההמתנה וריהוט לבתי קפה ואפילו בסט ריהוט לחדרי ישיבות המפואר והמפנק. במיוחד, עושה רושם היחס הרציני, המושקע והיסודי לפרטים הקטנים המשלימים סביבית עבודה אחראית - מה שכול לקוח מחפש אצל ספק השירותים שלו.

לכאורה, משתנים אלו נתפסים כחסרי חשיבות אצל מנהלים של משרדים ועסקים רבים. אולם, מהדוגמא שלמעלה ורבות אחרות, אפשר להבין כי הם בהחלט מהווים נתון היכול להבדיל בין הצלחה וכישלון עסקי. עיצוב המשרד, בהתבסס על פריטי ריהוט משרדי שונים - ריהוט לבתי קפה, ריהוט חדרי ישיבות, שולחן מזכירה, כסא מנהלים ועוד פריטי ריהוט משרדי יוקרתי שונים (שאינם כה יקרים כאמור ואף ניתן במקרים רבים להגדירם כריהוט משרדי זול באיכות גבוהה) - חייב להוות מרכיב מרכזי בעת הקמה, הרחבה או שיפוץ של משרד שמשמש גם כחזית עסקית.

במציאות הקיימת, ריהוט משרדי יום יומי כבר צריך להתפס כמו ריהוט משרדי יוקרתי ובהתאם לעובדה כי חלה הוזלה בעלויות החומרים וההובלה, מורגש שיפור באיכות הייצור ולכן גם מתהווה שינוי מהותי בתפיסת העיצוב של היצרנים המציגים מגוון רחב יותר משמעותית לבחירה וגיוון של תכולת המשרד. מעבר לכך וחובה לזכור ולהזכיר זאת - באופן מעשי כמעט ולא נדרשת תוספת תקציב כתוצאה מאימוץ מגישה עיצובית זו (אם בכלל). בפרט, משום העובדה שכול משרד משקיע בכול מקרה סכומים נכרים בתחום ריהוט המשרד, ציוד משרדי, אחסון וכו'. לכן, ההשפעה של אימוץ גישת עיצוב המשרד המודרני לא תהיה כזו שתשנה באופן מהותי את התכנון העסקי הכולל של המשרד.

לסיכום, משרד שהוא עסק יכול ואף חייב להיות גם חלל מעוצב היטב וזאת בהתבסס על ריהוט משרדי יוקרתי שזמין היום אצל יבואנים ויצרנים רבים באיכות ומחיר נוחים ביותר.