מהי בעצם רשלנות רפואית ומהם סכומי הפיצויים שאליהם אתה יכול להגיע במידה ותמצא את עצמך "מנצח" בתביעת רשלנות רפואית?

נתחיל בשלב הראשון – אבחון רשלנות רפואית

תאמינו או לא, אך מקרי הרשלנות רפואית הנפוצים ביותר הם רשלנות רפואית בלידה. כאשר הרופא מבצע איזושהי טעות, גם "טעות תמימה" – שיכולה חלילה לפגוע בעובר או באם, במקרים שכאלו אפילו הטעות התמימה והקטנה ביותר עלולה להיות עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה.

שאלת הסיבתיות

על מנת "לאבחן" רשלנות רפואית יש לקבוע סדרי זמנים – ממש כמו שחלקנו למדנו בשיעורי הסטטיסטיקה באוניברסיטה – חייבים להוכיח מעל לכל ספק, כי יש קשר ישיר וסיבתי בין אותה התרשלות של הרופא, לבין הפגיעה הפיזית / פסיכולוגית שנגרמה למטופל. ההקשר המדובר קרוי בעגה המקצועית "ההקשר הסיבתי" וחשוב לציין כי ההקשר הסיבתי הוא מאוד קשה להוכחה – בדיוק כמו בתהליכי מחקר, שכן, ישנם לרוב, גורמים מפריעים וגורמים העומדים באמצע בין הסיבה – לתוצאה.

הידע הנדרש מעורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית צריך להיות בתחום הנזיקין, ובאופן ספציפי – בתחום נזקי הגוף. עורך דין רשלנות רפואית טוב הוא אדם המסוגל להבין ולנתח גורמים משפטיים וגורמים רפואיים כאחד. אין ספק, דרישות גבוהות, ואל תטעו ותחשבו שכל עורך דין נזיקין יכול להתמודד עם תביעות רשלנות רפואית, להיפך.

תיאום ציפיות עם עורך הדין שלך

חשוב מאוד לתאם ציפיות, אין ספק, אם התרחשה חלילה רשלנות רפואית כזו או אחרת לאדם הקרוב אליכם (או לכם), מגיע לכם פיצוי! עם זאת, צריך לשים דברים בפרופורציות, ולזכור כי עם כל הרצון הטוב, לא תמיד מקבלים כל מה שרוצים, לכן, תיאום ציפיות מראש עם עורך הדין יכול "ליישר אתכם" ולהפוך אתכם למדויקים מאוד בבקשותיכם.

הוצאות

הרבה פעמים אנשים חוששים לפנות לתביעת רשלנות רפואית כזו או אחרת כי הם שואלים את עצמם שאלה מאוד הגיונית: "אם אני בנאדם יחידי עם עורך דין אחד, אעמוד אל מול סוללת עורכי דין של קופת החולים / בית החולים, מה הסיכוי שלי לנצח?"אל חשש, מערכת הצדק בישראל, תתפלאו, מאוד צודקת. רבים המקרים שבהם עורך דין אחד ויחידי שעמד מול צוותים אדירים וסוללות כבירות, אותו עורך דין ניצח והשיג את הפיצויים או הפשרה בדרך הטובה ביותר.חשוב לזכור דבר אחד וחשוב: ההבדל בין זכייה מוחצת לבין נפילה כואבת, תלויה אך ורק בבחירת עורך הדין שלכם ודרך ניהול התביעה שלו.המאמר נכתב בעזרת צוות אתר ניצן מרום ושות': www.law-marom.co.ilשיהיה בהצלחה.