הדאגה יכולה להתחיל בחשבונות ובחובות שטרם שולמו או השקעה בקרן נאמנות שצנחה לה לפתע. יש תקופות בהם אתה מרגיש יותר לחוץ בכל הנוגע לבעיות פיננסיות. ברוך הבא למועדון!

אפילו תוכנית חיסכון יציבה ותוכנית כלכלית טובה, לא מהווים תרופה לדאגות בתחום הפיננסי.כיום אימצתי גישות חדשות, אשר מאפשרות לי להתמודד עם הדאגה הבלתי פוסקת, כאשר זה נוגע לכסף.

1. בת זוג שמחזיקה באותה השקפת עולם, כאשר זה מגיע לכסף. לעיתים לחץ כלכלי מגיע מתך הזוגיות עצמה. אם כל אחד מבני הזוג מתייחס לכסף בצורה אחרת, לדוגמה - אחד חסכן והשני בזבזן, זה יכול לגרום לבעיות גם בזוגיות וגם בתחום הפיננסי. למזלי הרב, ההשקפה של בת הזוג שלי בנוגע לכסף, דומה לשלי. שנינו חסכנים.

2. חסכונות מגיל צעיר. ברגע שהתחלתי להרוויח כסף, פתחתי תוכנית חיסכון לטווח ארוך. למזלי בתקופה שבה פתחתי את תוכנית החיסכון הריבית במשק הייתה גבוהה, ותוכנית החיסכון בריבית קבועה הפכה לתוכנית הכי משתלמת בחשבון ההשקעות שלי. חסכונות הם חשובים, בעיקר לתקופה של אי ודאות כלכלית.

3. בכל הנוגע לחובות והלוואות - יש לי רק משכנתא שלקחתי לפני מספר שנים וזה החוב היחידי שאני צריך להתמודד איתו.

4. מספר מקורות הכנסה - כשהחלטתי להיות עצמאי, לא שמתי את כל הביצים בסל אחד אלא העדפתי לעסוק במספר תחומים בתחום הטכנולוגי. כל זאת על-מנת להגדיל את ההכנסה השוטפת שלי.