ראשון 19 ספטמבר 2021

דעות - מאמרים

הפועל אוסישקין בדרכה להתאחד עם הפועל תל אביב ולהפוך 'הפועל אוסישקין תל אביב' - לפעמים חלומות מתגשמים.

העמותה שקמה ביוזמת האוהדים ומנוהלת על ידי האוהדים באופן מופתי והיום כבר נמצאת בצמרת הליגה הארצית עומדת להתאחד ולהשתלט על המותג הרשמי של הפועל תל אביב ובכך להפוך חלום של אלפים ואף עשרות אלפים למציאות. מי אמר שלפעמים חלומות לא מתגשמים?

הנה הידיעה המלאה, הארץ 23.12.209:

קבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב החליפה אתמול ידיים, דבר שמעודד את מרבית אוהדי הקבוצה שמאסו בתקופת שלטונו של שאול איזנברג.

עו"ד דן שווץ, שכיהן כיו"ר הפועל תל אביב, הודיע אתמול לאיגוד הכדורסל על הפסקת פעילות הקבוצה, שמשחקת בליגה ארצית מחוז דרום, והעביר את הזכויות עליה ללא תמורה לעו"ד רועי מילר, כדי שיעבירן לקבוצת האוהדים, הפועל אוסישקין. המשמעות: קבוצת האוהדים תוכל להיקרא החל מהקיץ הקרוב "הפועל תל אביב".

"הקבוצה כרגע עברה לפירוק", סיפרה המאמנת שירה העליון, "אין אימונים ואין משחקים". שווץ טוען: "זה לא נקרא פירוק, כי כשמפרקים משהו אז הוא כבר לא קיים. במקרה הנוכחי, הפסקתי פעילות מתוך ידיעה שבשנה הבאה אהיה במקום טוב יותר. הקיום של הפועל ת"א מובטח לעולם, כקבוצה שתשחק בליגת העל ותחזיר את ימיה כקדם".

התזמון של שווץ ומילר אינו מקרי, ונבחר כדי לאפשר לשחקני הקבוצה המפורקת למצוא אכסניה חדשה במהלך הפגרה. "אף אחד לא ניזוק", מדגיש שווץ, "השחקנים אמרו לי שהמהלך נכון ולטובת המועדון". חלק מאותם שחקנים עשויים בסופו של דבר לעשות את המעבר הטבעי לשורות הפועל אוסישקין. אגב, המהלך מנע מפגש אפשרי בין שתי הקבוצות במסגרת גביע האיגוד. 

המרוויחים הגדולים מהפירוק הם מייסדי הפועל אוסישקין, שהקימו את הקבוצה בעקבות חורבן האולם המיתולוגי, והחלו את הדרך המפרכת בליגה ב'. כעת הם קרובים יותר מתמיד להגשמת החזון. "זה יבהיר לכולם שיש רק הפועל, וזו הקבוצה שלנו", הכריז המנהל המקצועי, אורי שלף, "זאת היתה המטרה הראשונית של היוזמה. ברור שכולם רצו שהקבוצה הזו תהיה הפועל ת"א, זה החלום של כולם". 

מי ששומע את השם הפועל תל אביב ומיד נזכר בשאול איזנברג, לא צפוי להיתקל בו בעת החדשה, כך לפחות הוא מבטיח. "אני כבר שבע", אמר איזנברג, "לא ארצה לקחת חלק יותר".