ראשון 19 ספטמבר 2021

דעות - מאמרים

יואב כהן - כותב, מלחין ונגן בוזוקי צעיר, בסינגל ראשון: שוטה הכפר.

הסינגל שוטה הכפר, הנו יצירת הביכורים וחלק מאלבום ראשון שיתפרסם במהלך השנה ומהווה המשך טבעי ללימודים של יואב כהן במכללת "הד" למוזיקה, השתלמות ועבודה ביוון אצל דימטרי אוזבקוס, קורסים במוזיקולוגיה וקומפוזיציה באוניברסיטת תל-אביב ולימוד נגינה על כלים אתניים אחרים כגון ג'ומבוש וסאז.

 

הקטע המוסיקלי המקורי של 'שוטה הכפר' ועוד על יואב כהן, ניתן למצוא באתר MAKO (אסף נבו, 8.7.2010).

"שוטה הכפר" הוא יצירת הביכורים של יואב כהן, נגן בוזוקי מומחה שיוציא בהמשך השנה את אלבום הבכורה שלו. כהן, 24, תושב שוהם, נולד וגדל בפתח תקווה, בשכונה שחשפה אותו לשלל סגנונות.

בגיל 20 החליט להגשים חלום ישן וללמוד לנגן על בוזוקי. את צעדיו הראשונים עשה אצל אליאס אור-חיים ובמקביל למד לנגן גם על גיטרה וכלים אתניים נוספים כמו עוד,סאז וג'ומבוש. "אחד הדברים שהכי מרגשים אותי במוזיקה הוא טקסימי של בוזוקי - אלתור מוזיקאלי לפני השיר המשלב ידע תאורטי והמון רגש - ובכלל הצליל של הכלי הזה מושך אותי יותר מכל הכלים האחרים", הוא אומר.

אחרי שנת לימודים במכללת "הד" למוזיקה בתל-אביב בחר להעמיק את ידיעותיו בז'אנר המוזיקה היוונית, שקסמה לו, ונסע ליוון ללמוד ולעבוד במשך כשנה עם מורה בשם דימטרי אוזבקוס, סולן להקת "זיג זג", מהלהקות הפופולאריות ביוון.

במקביל לנגינה התחיל יואב לכתוב ולהלחין וכדי לחזק את הידע התיאורטי בתחום למד קורסים במוזיקולוגיה וקומפוזיציה באוניברסיטת תל אביב. עבודתו המוזיקלית היום משלבת יצירה וביצוע של שירים עם מסר חברתי.