העולם המודרני בו אנו חיים במאה העשרים ואחת הוא עולם עשיר ומורכב יותר מבחינה תרבותית וחברתית מאשר אי פעם בעבר. אם בוחנים את רמת המורכבות והגיוון של העולם המודרני בו אנו חיים, מגלים כי למשל בכל הנוגע לתחומי האומנות השונים (החל מציור ופיסול ועד אופנה או תחומי משנה אומנותיים אחרים..), העולם כיום הוא עשיר יותר מאי פעם בעבר. קיימים כיום יותר סגנונות ותחומים אומנותיים מאשר אי פעם בעבר, כאשר ניתן להסיק נתון זה, למשל, על ידי סקירת כמות התערוכות השונות המוצגות בגלריות ומוזיאונים ברחבי העולם, כמו גם בישראל.

כיום, מי שמחפש אחר תערוכות אומנותיות שונות, יכול למצוא בישראל לבדה (שלא לדבר על שאר העולם) מאות ואף אלפי תערוכות שונות ומיוחדות בשנה, חלקן תערוכות אומנות קלאסית (למשל – ציורים, פסלים, מיצגים שונים ומיוחדים וכד'..), חלקן תערוכות מתחום האופנה או העיצוב וחלקן מתחומי משנה רבים אחרים.

כאשר ניתן למצוא כל כך הרבה תערוכות מסוגים שונים ומשונים המתחלפות מדי שבוע או חודש בגלריות, מוזיאונים ומיקומים רבים נוספים ברחבי הארץ, עולה השאלה - מהו ערכן של תערוכות אלו? האם בכלל יש או צריך להיות להן ערך מסוים אותו ניתן להגדיר במילים?

את התשובה לשאלות אלו ייתן כל אחד בעצמו, על פי השקפת העולם שלו. עם זאת, חייבים להודות כי האומנות, לסוגיה השונים, משחקת תפקיד כלשהו בחיים של כולנו. חלקנו מתחברים ישירות ליצירות של אומנות מופשטת (מבחינתם של אנשים אלו לתערוכות אומנות ערך רב ביותר...), חלקנו נמשכים לתחום האופנה, ואילו אחרים אוהבים אלמנטים שונים מעולם האומנות, לפעמים אפילו בלי להיות מודעים לכך.

אין כל ספק כי האומנות מעשירה ומגוונת את החברה שלנו מבחינה תרבותית, ומשמשת כאמצעי חשוב ביותר להבעה עצמית של אומנים, כמו גם להבעת דעות מסוימות, העברת מסרים כאלו ואחרים, הבעת מחאה ועוד.

לכן, בתור הפלטפורמה העיקרית להצגת אומנות בימינו, תערוכות אומנות שונות הינן בהחלט בעלות ערך רב וחשוב ביותר. נקווה רק כי לא נפסיק לראות כל כך הרבה מהן בעתיד הנראה לעין...