כולנו עברנו נסיון חיים במהלכו קראנו ספרים וצפינו בסרטים בהם כיכבו חוקרים פרטיים אבל בהחלט יכול לקרות שגם אנו יכולים להגיע למצב בו נזדקק לשרותים של חוקרים פרטיים שיצטרכו לבצע השלמת חקירה.

בחירה במסלול של חקירה פרטית מאפשרת קבלת ההחלטה נכונה בכל תחום, על מנת להביא ראיות חותכות לבימ"ש, לצורך הכנת שאלות לבדיקת פוליגרף ועוד.

אם ברצוננו להוכיח טענה בעקבות פגיעה בנו, כשיש חשד שאנשים פועלים באופן שממנו נפענו אולי כשאנו מזהים רמזים לחוסר אמינות או להתנהגות חשודה, מצד מישהו זר בן או בת הזוג, אולי אצל מי מבני המשפחה, השותפים העסקיים או העובדים.

במקרים כגון אלה אנו זקוקים לאיסוף מידע שיעיד שאכן כך הדבר ואותו נגיש לערכאה משפטית כדי לממש את זכויותנו על פי חוק.

לדוגמה - גישור גירושין אם עולות טענות שיש לבצע בירור של חוקר פרטי אזי שיטת איסוף המידע שיאסף על ידי חוקרים פרטיים שמשתיכים למשרדי חקירות מתבססת על ציוד טכני ועל מיומנות של החוקרים ומבנה אישיותם. אין בפניה לחוקרים פרטיים משום ויתור על חקירה שנעשית באמצעות תלונה במשטרה.

גיוס חוקרים פרטיים נפוץ במקרים בהם חשנו שחקירת המשטרה לא מיצתה את עצמה ושחוקרי המשטרה לא הצליחו מפאת חוסר בזמן או מחזור בכוח אדם להגיע לחקר האמת במלואה, חוקרים פרטיים מקצוענים ומנוסים יבצעו את העבודה.

שירותי משרדי חקירות מתחלקים לשני סוגים עיקריים - שירותים הרלוונטיים לחיי העבודה ושירותים הרלוונטיים לחיי היום יום.

לעיתים, נדרשות חקירות אישיות שלא נובעות מחשד מסוים של בגידה, אלא באות דווקא להסיר אותו.

שירותי חקירות הרלוונטיים לחיי העבודה יכללו בדיקת אמינות של מועמדים לעבודה, בדיקת אבטחת מידע ופרצות באבטחת מידע, זיהוי ריגול תעשייתי הפועל בארגון וחקירות כלכליות.

שירותי חקירות הרלונטיים לחיי היום יום יכולים להועיל באיתור אנשים שנעלמו מחיינו והיינו רוצים לחדש את הקשר עימהם, איתור אנשים שפגעו בנו ואנו רוצים למצות איתם את הדין, זיהוי בגידות ומציאת אי יושר בהתנהלות של אחד מבני הזוג, איתור מטרידים טלפוניים ועוקבים ועוד.

בכל מצב בו יש ספק ואי ידע בהקשר לאדם או גוף העומד מולך, או כאשר נפגעת ואתה רוצה למצות את הדין עם הפוגע, אך אם הפוגע לא ניתן לאיתור - הפיתרון הוא לפנות למשרדי חקירות שיעזרו באיתור האדם ובאספקת מידע אודותיו.

כאשר חוקרים פרטיים מבצעים חקירה כלכלית, הם פועלים לאיתור מקורות ההכנסה והנכסים בארץ ובחו"ל אשר שייכים לבעל החוב ולאחר מכן יש אפשרות לפנות לקבלת שירותי הגנה משפטית של עורך דין פלילי שיכנס לתמונה.

אפשר לאתר ולפעול לעיקול הרכוש של החייב וניתן לבדוק את מצבו הכלכלי על מנת להחליט על כדאיות או אי כדאיות הגשת תביעה אשר לעיתים כרוכה בדמי אגרות בתי משפט גבוהות.

בין יתר השירותים המשלימים שחוקרים פרטיים מספקים ניתן למצוא שירותי גרפולוגיה המשלימים את חקירת האישיות, שירותים משלימים נוספים שקשורים באיסוף מידע ואבחון נוספים.

לקריאה נוספת ניתן לקרוא באתר - www.detect.co.il