שני 19 אפריל 2021

דעות - מאמרים

פירוש המילה מנדלה בסנסקריט "מעגל מקודש", המנדלה מסמלת את היקום וצורתו, זו נקודה מרכזית שממנה יוצאות קרניים שלוחות, היוצרות מעגל גדוש בקווים, צורות גיאומטריות, סימנים, סמלים וצורות.

מנדלה היא ציור אנרגטי, היא גורמת לצופים בה להעלות את הרמה הרוחנית ויוצרת חיבור פנימה, באמצעות העוצמה הויזואלית שבה.

הציור מייצג זרימה מבחוץ אל הפנים ולהיפך, מעין מעגל אנרגטי המצייר את אנרגיית החיים.

עשיית מנדלה מבוססת על צורת המעגל, הידועה ככלי חזק בתהליכי ריפוי.

שבטים מסוימים מרפאים בעזרת המנדלה, על יד כך שהם מציירים מנדלה על האדמה, סביב לאדם החולה.

המנדלה מאפשרת ריפוי על ידי חווית העולם הפנימי וחווית השלמות של החיים.

תהליך יצירת המנדלה באופן רוחני ופסיכולוגי דומה למעבר במבוך.

לצורך ריפוי, אפשר לצייר מנדלה לאחר החיבור לצ'אקרה מסוימת, ציור המנדלה יוצר חיבור אנרגטי לאותו מרכז בגוף. אפשר לצייר מנדלה בעיניים עצומות, ועם היד הלא דומיננטית.

מנדלה לילדים

מנדלה מציגה שלם וחיים. היא עשויה מאלמנטים פשוטים, אך יכולה להיות מאוד מורכבת. ילדים מתפעלים מצבעוניות שבמנדלה. הם שמחים להתבונן במנדלה, לצבוע אותה ולהציג עבודתם. התבונות במנדלות וצביעת מנדלות מרגיעה ומרכזת, עוזרת לילדים היפראקטיביים וילדים עם בעיות קשב וריכוז. לילדים האלה מומלץ לעסוק בהתבוננות וצביעת מנדלות לפני הכנת שיעורים, לימוד למבחן או כעזרה בזמן התפרצויות זעם וחוסר שקט. כמו כן, צביעת מנדלות מעודדת פיתוח יצירתיות וכישרונות אצל ילדים ומבוגרים. היא יכולה להיות כלי עזר מצוין למורים ומחנכים.
מנדלה לילדים
התבוננות וצביעת מנדלות ככלי טיפולי

עבודה עם מנדלות משפרת יכולות תפקוד רבות ואיכות חייהם של ילדים, מתבגרים, ומבוגרים.
מתאימה ל: 
בעיות קשב וריכוז / ADD / ADHD 
קשיי למידה 
דיסלקציה 
הפרעות בתקשורת שפה ודיבור 
עיכובי התפתחות 
האצת רכישת שפות זרות


למוח יש היכולת המופלאה לחקות דרכים, הטיפול הנכון בבעיות קשב הוא הטיפול אשר יוכיח לילד שגם הוא יכול, ויפתח בפניו דרך מוארת לחשיבה קלה, זורמת, אשר תוביל אותו להבנה או פיתרון ותעורר בו ובמוחו את המשוב החיובי לעוד, עוד הקשבה, עוד הבנה.....

מטרת העבודה עם מנדלות היא לסייע למשתמשים בה, לשפר את יכולת הריכוז ולהעלות את רמות הקשב באופן משמעותי, לשפר מיומנויות ותפקודים קוגניטיביים כגון: זיכרון, קואורדינציה- תיאום עין-יד, עיבוד קולי וחזותי, תשומת לב לפרטים , הפחתת היפר אקטיביות ואימפולסיביות, שיפור המשמעת העצמית, סבלנות , ויכולת ריכוז גם בסביבה עם הפרעות סביבתיות (ויזואלי ושמיעתי)
המוצרים הקיימים בתחום המנדלות הם: מנדלות על הקנבס להתבוננות, קישוטי בית אנרגטיים, מנדלות עם הטענה אנרגטית, סט מנדלות לצביעה לילדים ולמבוגרים.

אודות כותבת המאמר:
אירנה וינטר סלע - מפתחת שיטת "סוד התדרים", מנדלות ותמונות אנרגטיות על הקנבס עם הטענה אישית, מתקשרת, הילרית, מטפלת בשיטת אומגה, מסטר רייקי, שיחזור גלגולים דמיון מודרך, ופסיכותראפיה הוליסטית. מנחה קבוצות ויחידים להתפתחות רוחנית, עבודה עם דפוסים שכליים ורגשיים, העצמה והגשמה עצמית. http://www.cristalsegol.co.il ,  cristalsegol@yahoo.com