שני 27 מאי 2024

דעות - מאמרים

אישי

טורים אישיים, טורי דעה וכל נושא אישי אחר שאין לו מקום בקטגוריות הנושא האחרות.


אנא שמרו על זכויות היוצרים וכן מערכת בית הסרט העברי תשמח לקבל מידע על פרסומים נוספים ופריטי מדיה לפרסום.הסיבות לסבל בחיים

מדוע אנחנו סובלים?

בסופו של דבר כל אדם חי, כדי שיוכל לספר את סיפור חייו. זאת מפני שכל אדם חי, קודם כל, למען הזולת ולא למען עצמו. כל אדם הוא שליח שנועד לממש משהו בחייהם של אחרים. נכון, כל אדם ייחודי ומיוחד בפני עצמו, אבל הסיפור פה הוא לא האגו שלו, שהוא מדומה ומזויף, אלא המהות הפנימית שלו. הנשמה שלו, שהיא חלק מנשמה של היקום עצמו, טיפה באוקיינוס, עדיין מיוחדת במינה. טיפה שיכולה להעיד רק על האוקיינוס עצמו ולא על משהו אחר, נפרד.

המשך קריאה: הסיבות לסבל בחיים

ארווין קליין - ביוגרפיה

ארווין קליין מחבר פיליטונים והומורסקות סדרתי, וממציא בדיחות קטלני (שונא רצח את האנשים שלא צוחקים מהן) הומוריסטיקן בלתי נלאה שכל עת שאוחז בעט לצחוק לא יכול להתאפק.

המשך קריאה: ארווין קליין - ביוגרפיה

ג'רי לואיס - נביא שנות המדבר שלי!

האם ייתכן מסע בזמן, האם אפשר לחזור לימי הנעורים, ולחוות שוב אותן רגשות ראשוניות, אותן התרגשויות שעיצבו אותנו, אותו מסתורין, אותו קסם מופלא, שעליו כתבו כל גדולי המשוררים: "הם לא ישובו עוד!"

המשך קריאה: ג'רי לואיס - נביא שנות המדבר שלי!

צעצוע של סיפור

באחד הימים החמים של הקיץ, אני נכנס לאחת מהחנויות הממוזגות של המוצרים המיובאים מסין. יש שם מוצרים במחירים מגוחכים, ואני ממש ונהנה משפע האטרקציות במקום. עיני מתרוצצות, כמו ילד מתלהב, מצעצוע לצעצוע, כל אחד מלהיב יותר מהאחר. היו שם צעצועים מאוד מעניינים ומתוחכמים.

המשך קריאה: צעצוע של סיפור

כיצד להתגבר על הפחד

הכוח הגדול ביותר השולט בחיינו והמונע מאתנו להיות מאושרים, הוא הפחד. החל מהפחד הראשוני, המוות, ועד אינספור פחדים לאבד דברים, ולהיפגע רגשית או פיזית. המוח שלנו, הקדום, שהיה אחראי על הישרדותנו, הפליא להמציא ולהעצים את הפחדים שלנו. הוא הפך כל חשש, לפחד, עד כי חיינו הפכו לשרשרת של פחדים.

המשך קריאה: כיצד להתגבר על הפחד

סליחות יום כיפור על ישראל של היום

משפחת הלחמי

בקשת הסליחות שלי ליום כיפור, מתמקדת הפעם במשפחתי ובפרט סבתי, סבי ואבי ז"ל ואיתם חלוצי העליות ודור המייסדים - מהם אני מבקש סליחה על שאכזבתי ולא הצלחתי לשמור על הנס שהוא מדינת ישראל וכפי שחלמו וגם עשו וזאת תוך קורבן אישי גדול.

המשך קריאה: סליחות יום כיפור על ישראל של היום