שני 27 מאי 2024

דעות - מאמרים

אינטרנט וטכנולוגיה

טכנולוגיה בכלל ובפרט רשת האינטרנט הפכו לחלק בלתי נפרד מחיי אזרחי העולם במאה ה-21 - בקטגוריה זו יתפרסמו מאמרים מקצועיים, אקדמיים ואישיים העוסקים בהבטים השונים של השלכות הטכנולוגיה והאינטרנט על חיי היום יום, מקום העבודה וחיי המשפחה של כולנו.

המלצות, הערות ותיקונים והפניות לקישורים מעודכנים או חדשים יתקבלו בברכה.

פאוור בי.איי Power BI

Power BI

Power BI (בעברית פאוור בי.איי), כלי BI שמציעה Microsoft בתור שירות PaaS לעולם ה-BI המשולבת בפתרון הארגוני 365 של מיקרוסופט ומאפשרת שילוב הבינה-העסקית של הארגון עם עולם תוכנות האופיס (Office 365), מחוללי טפסים כמו PowerApps 365 ומנהל קשרי-לקוחות כמו Dynamics CRM 365.

המשך קריאה: פאוור בי.איי Power BI

בית חכם - קווי או אלחוטי?

בית חכם

בית חכם אלחוטי, קווי, מבוסס שרת ענן או בכלל על שרת ביתי

מלבד העלויות וסוג התשתית, להחלטה על איזו מערכת יתבסס הבית החכם שלנו יהיו השלכות גם לעתיד, ליום שנרצה לשנות או לשדרג או ליום שנאלץ להתמודד עם כשל לא צפוי.

המשך קריאה: בית חכם - קווי או אלחוטי?

כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

היום כבר אין שום ספק לגבי הצורך בכותבי תוכן איכותיים ומקצועיים לצורך כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט.

כל אתר שמכבד את עצמו, חייב להשקיע בתחלופה קבועה של תוכן מעניין ומקורי, על מנת לגרום לגולשים לשהות לאורך זמן באתר ובכך לתרום לקידום האתר ברשימת התוצאות של גוגל. חשוב להבין כי תוכן אשר נכתב עבור עמוד הבית של האתר, יהיה שונה בתכלית השינוי מתוכן אשר נכתב עבור ניוזלטר או עבור הפצה ברשת.

כותב תוכן מקצועי ואיכותי ידע לשנות ולהתאים את סוג המסר המועבר במאמר, בהתאם למיקום שבו הוא יתפרסם. כמובן שתוכן המיועד עבור אתר הלקוח, יהיה תמיד איכותי ומושקע יותר מאשר תוכן המיועד עבור פיזור ברשת.

המשך קריאה: כתיבת תוכן לאתרי אינטרנט

חמישים גוונים של ירוק: איך לחסוך עלויות ממעבר לאון ליין

זהו. העולם עבר לאינטרנט. היום זו כבר עובדה. עסקים רבים גילו שקל ומשתלם הרבה יותר לעבור לבצע פעולות שונות באינטרנט. אז איך תוכלו לחסוך עלויות?

המשך קריאה: חמישים גוונים של ירוק: איך לחסוך עלויות ממעבר לאון ליין

מה זה מציאות מדומה?

מהם משקפי מציאות מדומה? מה ההבדל בין מציאות מדומה למציאות רבודה? האם כל מוצרי המציאות המדומה מצריכים טלפון חכם? מה היא העלות של משקפי מציאות מדומה? מה הם המוצרים הטובים ביותר למציאות מדומה? כיצד ניתן לייצר משחקי מציאות מדומה או סרטוני 360?

בתקופה האחרונה התחדש והתרחב בצורה משמעותית הפרסום והשיח סביב משקפי מציאות מדומה ומציאות רבודה. החל במשקפי הקרטון של גוגל ועד למצלמות 360 מתקדמות, לעיתים קרובות נדמה שהטכנולוגיה והאפשרויות התפתחו מהר יותר מההבנה של רוב האנשים את הנושא. במאמר זה נסקור את כל הדברים שחשוב לך להכיר בכדי להבין את התחום ואת האפשרויות הרבות שהוא מעמיד לרשותנו. מעבר למאמר הזה אנו מפרסמים מאמרים וכתבות רבים אשר ישאירו אותך בלולאה.

המשך קריאה: מה זה מציאות מדומה?

רגעיו האחרונים של המחשב הראשון שהתאבד

"אני לא מוכן עכשיו", המחשב טשטש את הנוף המקסים שהיה לו בתור שומר מסך ומיען להציג את תוכנת החלונות.

הרדי חש זעם כבוש. הוא התחיל להתחרט על החופש המוגזם שנתן למחשב שלו. אמנם היו רבים אחרים שפיתחו יחס אישי למחשב האישי שהפך להיות במקרים רבים רגיש ממש כמו בן אדם, ובשביל אחרים המחשב הפך להיות חחליף לכלב. אלו לא יכלו לסבול שהוא לא ממושמע ואפילו לפעמים מתלונן לפני שהוא מבצע את המשימות שהטילו עליו.

המשך קריאה: רגעיו האחרונים של המחשב הראשון שהתאבד

ביג דאטה (Big Data) בעידן המודרני

המונח ביג דאטה ( Big Data ) מתייחס לאיסוף ולניתוח מידע מתוך מאגרי מידע מגוונים, תוך כדי ניתוח מושכל של המידע והסקת מסקנות חדשות בתחום העסקי, טכנולוגי, תחרותי ועוד.

היתרונות של ביג דאטה בתקופתנו כוללת מספר היבטים עיקריים: ראשית כל, הוא עשיר מאוד במידע ומגוון לקשת רחבה של מקורות מידע כגון טקסטים, קטעי וידיאו או שמע, קבצים מסוגים שונים וכדומה. בנוסף, הביג דאטה כשמו כך הוא, ענק בכמות המידע שלו, ויכול להוות משאב חיוני עבור ארגונים, אשר באמצעות ביג דאטה מטמיעים, בזירה הארגונית, כמויות ענקיות של ידע ותוכן שימושי. כמו כן , ביג דאטה מאפשר השגת מידע במהירות מירבית.

המשך קריאה: ביג דאטה (Big Data) בעידן המודרני

כופרה - Ransomware

כופרה או בלעז Ransomware הופכת במהירות לאיום הסייבר הגדול ביותר על עסקים וארגונים בעולם ובארץ.

כופרה"אירוע כופרה, יכול לחסל עסק או ארגון מהביטי התפעול או התדמית - אובדן מידע קריטי לפעילות השוטפת העסקית, עצירת שירותים חיוניים, דליפת מידע עסקי או פרטי לקוחות רגישים, פגיעה קשה בתדמית, באמינות ובנאמנות הלקוחות. כולם יכולים להביא עסק לידי קריסה מידיית ועד כדי סגירה" (כופרה - הגן על עצמך, AhoyIT). לכן, הערכות מוקדמת להתגוננות והתמודדות עם אירועי Ransomware חיונית לכל עסק או ארגון החפצים לשרוד מול איומי הסייבר השונים.

המשך קריאה: כופרה - Ransomware