שבת 2 יולי 2022

דעות - מאמרים

חברה, פוליטיקה וכלכלה

מאמרים, טורי דעה וניתוחים בנושאי חברה, פוליטיקה, משפט, כלכלה, מדינה, סדר היום ועוד.


מערכת האתר, תשמח לקבל הפניות והמלצות לפרסום.

עורך דין מיסים כפר סבא

ישנם סוגים רבים של עורכי דין, כאשר התמחותם היא בנושאים רבים. למשל עורכי דין אשר מתמחים בתחום המיסוי. ישנם עורכי דין שהם גם רואי חשבון וגם עורכי דין אשר עשויים לתת לכם מענה מדויק לגבי גובה המס בעסקאות נדל"ן, אם לאדם הפרטי או לחברות, ייעוץ לגבי תשלומי מס הכנסה, ירושות, הון שמנוהל בחו"ל ועוד. אם יש לכם סוגיה כזאת יש להתייעץ עם עורך דין מיסים כפר סבא, כך שתוכלו לדעת כיצד תתנהלו בהמשך ואם ניתן להפחית מיסים ואם כן אז באיזה אופן.

המשך קריאה: עורך דין מיסים כפר סבא

ועדה מקומית תל אביב

במקרים מסויימים אזרחים או תושבים מסויימים נתקלים בבעיה לקבל היתר בניה כאשר הם באים לבנות את ביתם או להרחיב את ביתם.
לעיתים ההחלטה שלא להעניק היתר בניה ניתנת על ידי הוועדה המקומית או המועצה המקומית - בהחלטה שרירותית ללא דיון כלשהו, ללא נימוק ולעיתים אף ללא שניתנה לנו ההזדמנות לטעון בנוגע להחלטה זו טרם התקבלה.
מהם דרכים להתמודד עם החלטת ועדה מקומית שלא להעניק היתר בניה?
כיצד מערערים על החלטת וועדה מקומית או מועצה מקומית? הדרך לערור על החלטות אלו הנה הגשת ערר לוועדות ערר מחוזיות לתכנון ובניה.

המשך קריאה: ועדה מקומית תל אביב

השיח האלטרואיסטי בימי מגפת הקורונה

השיח האלטרואיסטי בימי מגפת הקורונה מגיע לביטויו הנרחב והנעלה ביותר בחברה האנושית.

בעת מצוקה החוצה תרבויות וגבולות מדיניים, יחסי הגומלין של עזרה ותרומה מבליטים את האינטרסים המשותפים והכלל אנושיים המלכדים ומחזקים את הסולידריות בין בני האדם כדי להתגבר על המגיפה. הם מביאים לכדי גילוי האנושיות במיטבה. זו היא זולתיות במלוא מובן המילה. החל מעזרה בהתנדבות של יחידים וארגוני מתנדבים, עזרה יומיות של שכנים בהספקת מזון ותרופות לקשישים וחולים ועד עזרה לשכננו הפלשתינאים בהקלות רבות ושונות, או במשלוח ציוד רפואי נדרש של סין לרשות הפלשתינאית.

המשך קריאה: השיח האלטרואיסטי בימי מגפת הקורונה

אני חרדי ישראלי

אני חרדי ישראלי -

לציבור החרדי עומדים אתגרים רבים שאט אט הולכים ומתגברים עם גדילת האוכלוסייה. הן בשילוב בחברה הישראלית, הן במתן פתרון לנערים ולצעירים חרדים בלימודי חול ועוד, והן למיעוטים במגזר, יחד עם בצלאל כהן, יו''ר עמותות למען המגזר וראש ישיבה תיכונית-חרדית, (ואנשים נוספים) אנו סוללים דרך חדשה הכוללת מגוון פעולות בכדי להצליח ולמצות באופן מעשי את המצע הנרחב שהצגנו במהלך הישיבות.

המשך קריאה: אני חרדי ישראלי

זכויות סטודנטים בביטוח הלאומי

סטודנטים או צעירים לפני לימודים עם קשיים רפואיים יכולים לקבל סיוע כספי מביטוח לאומי הנקרא שיקום מקצועי - של עד 60,000 ₪ בשנה.

מהי בעיה רפואית לדוגמא? הפרעת קשב וריכוז, נכות או מגבלה רפואית קבועה מתאונה, או מהצבא, (אף שטרם הוכרו ככאלה) פיברומיאלגיה, קשיים רגשיים, מיגרנה, ועוד.

המשך קריאה: זכויות סטודנטים בביטוח הלאומי

ארבע קטנות

הטרנזיסטור החדש, שקניתי לאחרונה, מזכיר לי את הטרזיסטור הישן, שהיה לי כשגרתי בשכירות, אצל קשישה בתל אביב. הייתי מאזין למכשיר, שהיה אז אמצעי בידור ממדרגה ראשונה, בחדר. הייתי קונה את הטרנזיסטורים הקטנים, עם הבטריות, בתחנה המרכזית בתל אביב, במחיר לא יקר במיוחד (לאותם ימים). זאת לעומת המחירים הגדולים בהרבה, שהיו עולים אז מכשירי הרדיו הגדולים של אותם הימים. זאת הייתה תחילתה של תקופה, שאופיינה בטרנזיסטורים שפתאום צצו בכל מקום וקולם נשמע בציבור.

המשך קריאה: ארבע קטנות

אלוהים ענה

אתמול היה לי חלום מוזר. התקשרתי לאלוהים. אני לא זוכר אפילו אם זה היה מטלפון קווי או סלולרי, אם מאפל או אנדרואיד. מאז שכחלון עשה את הרפורמה בשוק התקשורת, יותר זול להתקשר לאלוהים, מאשר להתפלל אליו. בכל אופן אלוהים ענה, מה שמוכיח שדברים השתנו מאז שיעקב בודו, במערכונו המפורסם 2222, התקשר לאלוהים וזה טען שאין לו עדיין טלפון ...

"אני עסוק, אני לא יכול לדבר אתך", ענה לי היושב במרומים (אם כי אם הוא באמת היה עסוק, אז הוא כנראה לא ישב...)

המשך קריאה: אלוהים ענה