שלישי 2 מרס 2021

דעות - מאמרים

איך משכירים ציוד דרך האינטרנט? באופן לא מפתיע, השכרת ציוד הפכה קלה ופשוטה  - גם למי ששוכרים ציוד באופן קבוע ומקצועי וגם לאנשים פרטיים הנדרשים לציוד מקצועי או אחר באופן חד פעמי.

לוח השכרה, אינדקסים לעסקים ואתרי ציוד לתחומי הפעילות השונים הפכו נפוצים מאוד ברשת. הסיבה, פשוטה וטבעית ונובעת מגידול בביקוש להשכרת ציוד בתחומים כגון השכרת ציוד לאירועים, השכרת דוכני מזון (מעין תת משפחה של תחום האירועים), השכרת ריהוט, השכרת ציוד מחשוב ותחום פעיל ביותר של השכרת מקרני קולנוע לאירועים, סדנאות ומצגות של אנשי מקצוע ויועצים. הגידול בביקוש הביא מצידו לגידול בהיצע וכיום ניתן לאתר ברשת עשרות אתרים זמינים ונגישים המציגים מגוון רחב של ציוד בתחומים הנפוצים ביותר ואף בתחומים נדירים אך המצריכים ציוד ייחודי.

איתור של ציוד להשכרה ברשת אף הוא קל ופשוט, פשוט בצעו חיפוש באחד ממנועי החיפוש עבור הצירוף "השכרת ציוד" (או הרחבה שלו, כגון "השכרת ציוד לאירועים" או "לוחות השכרת ציוד" ודומיו). מיד, תקבלו רשימה ארוכה ועשירה של אתרי השכרת ציוד - אם כלוחות ואינדקסים המרכזים רשימות של פריטי ציוד הזמינים לשכירות מיידית או אתרים של חברות ועסקים המשכרים ציוד באופן מקצועי ומתאפיינים במלאי עשיר, רחב ונגיש. גם אם לא תצליחו לאתר את פריט הציוד באופן מיידי - הרי שיצירת קשר עם אחת מחברות השכרת הציוד תאפשר להם לנסות ולאתר עבורכם את פריט הציוד הנדרש. עם זאת, חשוב לבצע סקר שוק ולא לבחור בתוצאת החיפוש הראשונה בה אתם נתקלים.

נקודה חשובה, היא מאפייני לוחות השכרת הציוד השונים - לרוב, הם מציגים אפשרות לפרסום מודעות בחינם וזאת על ידי אנשים פרטיים המבקשים להשכיר פריט ציוד הנמצא בביתם ואין בו שימוש. מעצם טבע הדברים, ציוד זה יוצע בעלות נמוכה מאוד ובזמינות מיידית, מצד אחד ומצד שני סביר כי רמת התחזוקה שלו תהיה נמוכה יותר. בלוחות הללו או באינדקסי עסקים להשכרת ציוד תוכלו למצוא מודעות בתשלום של עסקים המתמחים בהשכרת ציוד וכאמור מחזיקים מלאים זמינים ומקפידים על רמת תחזוקה גבוהה יותר. עם זאת, העלויות במקרה האחרון תהיה גבוהה יותר.

התפתחות תחום השכרת הציוד מתאפיין גם בגמישות שהוא מעניק לעצמאיים, עוסקים זעירים ועסקים קטנים בכלל וזאת בהתאם לאפשרות שהוא מעניק להם שלא להתחייב להשקעה ראשונית גדולה ברכש של ציוד לעסק שלהם. הזמינות והמחיר המאפיינים שוק זה כיום, מאפשרים לאותם צרכנים לשכור ציוד באופן מיידי וחד פעמי לטובת מיזם, פרויקט או מצגת ובכך לספק ללקוחות שלהם את השירות המיטבי ביותר האפשרי, מצד אחד ומצד שני שלא להתחייב להוצאות הכרוכות ברכש הציוד, אחסנתו, תחזוקתו, הביטוח וכו'.

היבט נוסף, הוא התפתחות של פורום השכרת ציוד המציג אפשרות לפרסום חינמי של ציוד, בקשת המלצות וביקורות על אתרי לוח השכרת ציוד וקבלת ייעוץ ומידע כלליים בתחום.

כמו כן, התפוצה הרבה של לוחות השכרת ציוד סיפקה פתרון גם לאנשים רבים שבביתם הצטברו פריטים שונים ומשונים שלא נעשה בהם שימוש ושברכישתם הושקע כסף רב.

לסיכום, לוחות השכרת ציוד ואינדקסי עסקים להשכרת ציוד מסייעים גם לעסקים וגם לאנשים פרטיים ותומכים בשוק העסקי באופן שהיה נדרש וחסר עד כה. כך, תופעה שראשיתה במספר אתרי אינטרנט חינמיים הביא לפריחה של שוק עשיר המניב ערך מוסף לכלכה הישראלית בכללותה.