שלישי 2 מרס 2021

דעות - מאמרים

למי שיצא לראות ולמי שלא, אני רוצה לפתוח בסיפור קצר מתוך הסדרה "משפחת סימפסונס", הומר סימסון רץ לקנות מתנה ברגע האחרון למארג', הוא הגיע לקניון ופתאום ראה משהו שהוא מאד רוצה, כדור באולינג, בלי לחשוב הרבה, הומר קנה את הכדור למארג'.

מהסיפור אפשר להבין משהו מאד חשוב, אל תקנה מתנה כאילו אתה זה שעומד לקבל אותה, מארג' לא שמחה כשראתה את הכדור וגבר לא ישמח כשיראה כרית אדומה בצורת לב שצריכה להיות אצלו בחדר מעכשיו כדי לא לפגוע בחברה שלו.

אל תקנה מתנה לפי קטלוג, לא כל הבנות אוהבות צבע וורוד ולא כל הבנים אוהבים ספורט, יש גבר שיעדיף ספר טוב על פני כרטיס למשחק של מכבי ובחורה שתעדיף גאדג'ט על פני תכשיט.

לעיתים קונים כמות של מתנות ואז מחלקים כאשר מגיע אירוע מתאים, שימו לב שהמתנה צריכה להיות דבר שהמקבל עשוי לרצות לקבל.

אם לאדם יש בעל חיים, זה לא אומר שהוא מעריץ אותו, לא בטוח שיהיה לו הרבה שימוש בחולצה עם הדפס של החתול שלו או תחתית לכוס עם תמונה של הכלב שלו.

אז איך נבחר את המתנה?

לעיתים אנשים נוטים לזרוק המון רמזים לגבי המתנה הרצויה בסגנון "ואו, אם רק היה לי..." או "אוף, בדיוק נשבר לי ה..." במקרה כזה, זו המתנה שלך. אם המקבל לא עושה את זה, אנו צריכים להיות בלשים ! נתחיל בלשאול את החברים הקרובים, מה לדעתם מקבל המתנה רוצה, לעיתים החבר הכי קרוב גם יודע מה המקבל ירצה לעומת אדם רחוק יותר.

יש לשים לב למה שכבר יש למקבל המתנה, במה הוא יכול להשתמש, מה הם תחומי העניין שלו, מי הלהקה / זמן / קבוצת ספורט שהוא הכי אוהב, איזה צבעים מועדפים עליו, מה הוא עושה כשהוא לא בעבודה או בלימודים.

בעת ביקור מקבל המתנה בביתו, יש לשים לב מה קיים שם ומה חסר, הוא התנצל על כך שאין לו מאפרה ? הוא דופק את העכבר בשולחן כי זה כבר לא עובד ? הוא עדיין מסתובב עם ארנק של ילדים ? זה הזמן לפתור את הבעיה.

יש לארגן את המחשבות בצורה מסודרת, לכל דבר שרואים יש משמעות, הסלון, המטבח, הסריטה באצבע, החדר של הילדים, הכלב, חדר השינה, המרפסת, צריך לזהות צורך.

בהצלחה !

המאמר נכתב ע"י לירן שביט מחנות המתנות זלדה בכתובת http://www.zelda.co.il