שלישי 2 מרס 2021

דעות - מאמרים

במאמר הקודם ראינו שאפשר לעשות נטוורקינג בכל מקום ובכל זמן. הפעם נראה איך אפשר להפיק את המירב ממפגשי נטוורקינג.

אני לא משלה את עצמי שבסוף מפגש נטוורקינג אמכור את המוצר שלי – כספית – תוכנת הנהלת חשבונות. המטרה איננה למכור (למרות שגם זה קורה...). המטרה במפגש נטוורקינג היא שאנשים יחשפו למוצר שלי, שידעו שהוא קיים ואם הם יתקלו במישהו שמחפש תוכנה להנהלת חשבונות – יחשבו מיד עלי. במקרה הטוב הם יפנו אלי בסוף המפגש ויבקשו פרטים.

הצגה של 60 שניות

במפגשי נטוורקינג יש לכל אחד מהמשתתפים אפשרות להציג את עצמו ב-60 שניות. כיוון שיש הרבה אנשים במפגשים האלו (בדרך כלל בין 20 ל-40 משתתפים) האתגר הוא ליצור 60 שניות שיזכרו אותנו. אני תמיד גאה להיות בעלת הנושא המשעמם ביותר בקבוצה! אבל מצליחה ליצור 60 שניות שאנשים זוכרים! הפטנט פשוט:

·        אני מתכוננת להצגה הזו מראש ולא סתם שולפת מהראש עד שהשעון מצלצל!

·        אני משתמשת בהומור ומראה את החיים הקשים לפני השימוש בכספית מול החיים הקלים והנוחים למי שמשתמש בה.

·        בהצגה אני משתמשת גם בעזרים: כרטיסים שאני מכינה, פנקסי חשבוניות ישנים וכמובן הפלייר שלנו – כך אנשים גם שומעים וגם רואים את ההצגה שלי ולכן יש סיכוי גדול יותר שיזכרו אותי ואת הפלייר שלי.

·        יש לי 60 שניות ואני מנצלת אותן עד תום – כי אני מתאמנת לפני המפגש ובודקת כמה זמן לוקח לי להציג את מה שתכננתי.

עזרים טקטיים

אני מגיעה לכל מפגש עם:

·        רולאפ. זוהי השקעה חד פעמית של כ-400 ש"ח. הרולאפ נמצא בחדר בצורה ברורה מאד והוא נקלט בצורה ויזואלית.

·        חולצה. הזמנתי חולצות עם לוגו של העסק. אני תמיד לבושה במפגשים כאלו בחולצה הזו. כך קל לזהות אותי מרחוק (קוראים לי "כספיון" בחיבה, ואפילו חוסך לי את ההתלבטות מה ללבוש היום).

אחרי המפגש

כל עצמאי זקוק לפתרון לניהול חשבונות העסק ולכן בסוף המפגש יש לא מעט מתעניינים. למתעניינים אני נותנת בסוף המפגש כמובן את הפלייר של כספית, אבל אני לא מסתפקת בזה: אני מבקשת מהם כרטיס ביקור. כשאני מגיעה למחשב אני שולחת להם מייל ובו אני שואלת אותם אלו הפניות טובות עבורם. בהמשך המייל אני מצרפת פרטים על כספית, לינק לסרטוני ההדרכה שלנו ואיך מזמינים את התוכנה. כעבור יומיים העובדת שלנו מתקשרת למתעניינים ומבררת אם הם רוצים לקבל חודש התנסות חינם ואם יש להם שאלות.

נכתב ע"י אסנת סדן, סמנכ"ל שיווק כספית תוכנה בע"מ, המפתחת ומשווקת את תוכנת כספית: תוכנת הנהלת חשבונות חד צידית לעוסק מורשה ופטור.