חמישי 26 נובמבר 2020

דעות - מאמרים

לרובנו כבר יצא לעבור את התהליך של הובלת דירה לפחות פעם או פעמיים במהלך החיים, ובכל זאת, לעיתים אנחנו חוזרים על אותן טעויות שוב ושוב. אז במה דברים אמורים? הנה הרשימה המלאה של טעויות נפוצות בעת הובלת דירה.

 • לא לעשות בדיקה יסודית של חברת ההובלות שבחרתם
  האם חברת ההובלות שבחרתם היא בעלת רשיונות ואישורים לעסוק בתחום ההובלות? רובנו מניחים שכן ופשוט זורמים, מבלי לבדוק לגבי אמינות וכשרות חברת ההובלות. אולם, חשוב לדעת שבשוק ההובלות קיימות לא מעט חברות הובלות לא חוקיות שעלולות לגרום נזק לציוד שלכם, ללא כל כיסוי או אחריות.
 • הוצאת כספים מיותרים על אריזה
  לפני שאתם נחפזים להוציא מאות שקלים על חומרי אריזה חדשים, נצלו את מה שנמצא בהישג יד ובחינם – קופסאות גדולות שיש לכם בבית או קופסאות שתוכלו לקבל בחינם מחנויות באיזור שלכם, וכן עיתונים שישמשו אתכם לאריזת ציוד שביר.
 • אריזת ציוד כבד בקרטונים גדולים
  על מנת שההובלה תהיה יעילה וקלילה, ארזו תמיד את הציוד הכבד בנפרד, בקרטונים הקטנים יותר.
 • לא לקחת מידות של דלת הכניסה לבית החדש
  בטרם ההובלה, חשוב מאד לבדוק את המידות של דלת הכניסה, וכן של המשקופים בבית החדש. אם לא תעשו זאת מבעוד מועד, תתקלו במצב לא נעים שבו הריהוט שהבאתם מהדירה הישנה, לא נכנס מבעד לדלת, או המקרר לא נכנס מבעד למשקוף של המטבח. לעיתים ניתן לפרק את החפצים, אך זה יגרור תשלום נוסף לחברות ההובלות ועיכוב בהובלה, ובמקרים של חפצים כגון מקרר, או פסנתר למשל, לא תהיה ברירה אלא להזמין הובלה עם מנוף, אשר יעביר את הציוד דרך החלון או המרפסת, במידת האפשר.
 • למסור לחברת ההובלות מידע שגוי לגבי כמות הציוד
  לפני שתסגרו עם חברת ההובלות, בדקו היטב כמה ציוד את עומדים להעביר. ערכו רשימה מסודרת וכך תקבלו הצעת מחיר מתאימה, ללא הפתעות ביום ההובלה עצמו.
 • לא לסמן את הקרטונים
  מומלץ מאד לסמן את כל הקרטונים שאתם מובילים, כולל הוראות למובילים במידה ומדובר בקרטונים אשר מכילים ציוד רגיש או שביר. כך תמנעו נזק לציוד שלכם ותוכלו לפרוק את הציוד בקלות ובמהירות בבית החדש.
 • לא להיות אדיב כלפי המובילים
  הציוד שלכם מופקד בידי המובילים, כך שבין אם הם 'נראים לכם' ובין אם לאו, השתדלו להיות אדיבים כלפיהם, הציעו להם שתייה וכיבוד קל והשאירו רושם חיובי. אל תשכחו כי בסופו של דבר, המוביל הוא בנאדם כמו כולנו.

זהו, אנו מקווים כי הקריאה במאמר זה תחסוך לכם כמה וכמה מאותן הטעויות הנפוצות בהובלה. ותודה לצוות אתר ש.ה.מ הובלות על העזרה בכתיבת המאמר.www.shm-moving.co.il