חמישי 26 נובמבר 2020

דעות - מאמרים

אחד האזורים בבית שמלכת את המשפחה ויוצר את אווירת האחדות היא פינת האוכל. על מנת שנוכל לקבל אווירה נעימה במהלך הארוחה ניתן לשלב אלמנטים וצבעים בתהליך עיצוב פנים של פינת האוכל. כך נוכל להפוך כל ארוחה משפחתית או אירוח לחוויה נעימה וטעימה.

מיקום פינת האוכל משפיע על עיצוב פנים של האזור

פינת אוכל בשמה המקורי נקראה חדר אוכל, הסיבה היא שבבתים האצולה היה חדר ייעודי לאכילה וארוכות, אותו חדר אוכל היה ממוקם בסמוך למטבח על מנת שיהיה אפשר להוציא את האוכל ישירות מהמטבח כל עוד הוא חם וטרי. כיום לרובנו אין את מותרות להקצות חדר ייעודי לארוחות ובמקומו במהלך עיצוב פנים הבית אנו מקצים אזור מסוים ומכאן שמו - פינת אוכל. המיקום קובע מה יהיה בחלל שהוגדר, הכוונה היא שאם המטבח ממוקם בסמוך הרי שעיקר עיצוב פנים של החלל יהיה נתון לתאורה, לצבעי הקירות ולריהוט שישמש את הסועדים ובכלל זה הכוונה היא לכיסאות ושולחן. אולם אם המטבח מרוחק עלינו לשקול אפשרות של עיצוב פנים על מנת ליצור פינת אחסון ושירות שבה יהיו מאוחסנים כלי האוכל והסכום. שילוב של נישות מגבס יאפשרו הנחת צלחות כוסות וכדומה לשימוש מיידי בעת הארוחה.

עיצוב פנים נכון משפיע על טעם האוכל

ובכן הכותרת אינה מדויקת אולם אכן אנחנו אוכלים בעיניים ואם נדאג ליצור אווירה נעימה במהלך הארוחה אז הטעם יהיה טעים שבעתיים. ראשית הצבעים שיש לבחור לצביעת הקירות יכולים להיות צבעים חמים או עם הדפס על טפט.  במהלך התכנון של עיצוב פנים פינת האוכל ניתן גם למקם תמונה מרכזית שתהווה את הנושא המרכזי של פינת האוכל. כאשר אנו מתכננים עיצוב פנים לחלל גדול שמאפשר לנו להשתמש בשולחן האוכל לייעודים נוספים כגון משחק או קריאה, יש לבחור גופי תאורה משולבים עם נורות בעלות אור נעים ולא בוהק, כך נוכל להנות גם מתאורה חמימה בעת הארוחה וגם נוכל לקבל מספיק אור לקריאה או עבודה. האפשרות של עיצוב פנים דו שימושי מאוד נפוצה כאשר אין לנו מספיק חללים פנויים בבית.


כותב המאמר: שלומי שוורץ - כתיבה מקצועית ושיווקית לאתרי אינטרנט