חמישי 26 נובמבר 2020

דעות - מאמרים

בהגיעם לגיל הזהב, נזקקים אנשים מבוגרים לעזרה וסיוע צמוד. הסיבה הינה כי עם השנים חלה ירידה ביכולות הגופניות והקוגנטיביות של כולנו. עובדה זו מרמזת כי בבוא היום כולנו נזדקק לסיוע של אנשי מקצוע במטלות היומיות והפשוטות לכאורה. אדם המוגדר סיעודי מורכב הנו חולה אשר איננו מסוגל לחיות באופן עצמאי ולבצע מטלות המצריכות פעולות פיזיות. בנוסף, ניתן להגדיר אדם תחת קטגורית סיעודי מורכב גם אם הוא סובל ממגבלות שכליות ומתוך כך נזקק להשגחה הדוקה הרבה יותר.

מהן הסיבות אשר הופכות חולה להיות סיעודי מורכב ?

כפי שנוכחנו לדעת, הן מגבלות פיזיות והן קוגניטיביות משפיעות על הגדרתו של אדם כזקוק לסיוע צמוד. מספרים כי הזקנה הורגת לאט. אך המחלות אותן היא מביאה הן הפוגעות בכישורים שלנו. חלק מהסיבות אשר מובילות למצבי סיעודי מורכב הנם מחלות רפואיות המצריכות טיפולים בעזרת עזרים שונים. כמובן שאם חלה הידרדרות וצורך לבצע טיפולים דחופים, ניתן יהיה לשער כי החולה יהפוך לסיעודי יותר ויותר עם הזמן.

כדאי לדעת כי כל אדם סיעודי רפואי מורכב יכול להישאר בביתו ולקבל טיפול הולם מאנשי מקצוע אשר יגיעו אליו עד הבית. אולם לא ברוב המקרים הדבר ייתכן בשל התחייבויות המשפחות וסיבות כלכליות. לכן, חולים אשר מוגדרים סיעודי מורכב, יישלחו לאשפוז במחלקות הרלוונטיות בבתי החולים בארץ.

מכיוון שהטיפול בחולים מסוג אלו עולים לא מעט כסף, אין ממהרים בני המשפחה "לשחרר" את הוריהם אל עבר ידיהם של בתי החולים. אולם לא מן הנמנע כי טיפול מתאים במוסד אשר מכיר ויודע לטפל בחולים מסוג אלו יטיב עמם. כך יוכלו חולים תחת קטגוריית סיעודי מורכב לחיות את חייהם בפחות סבל מאשר האופן בהם הם התנהלו קודם לכן.

קרא עוד: www.palacemedical.co.il/%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A8%D7%A4%D7%90"