חמישי 1 אוקטובר 2020

דעות - מאמרים

בשבוע האחרון, קיבלתי מספר פניות ממכרים ואנשים שאני בהחלט מכיר ומוקיר פניה לחתום על עצומה דמגוגית וזולה נגד קיום חגיגות ה-60 (שישים) למדינת ישראל - אז לא לחתום (ראו נימוקים למטה):

מצורפת כתובת של עצומה שמטרתה להפנות את 140,000,000 !!! (כן!!! מאה וארבעים מיליון!!!) השקלים שמיועדים להתבזבז על חגיגות ה-60 של מדינתנו למטרות חשובות, צודקות וערכיות יותר. לא חראם לשפוך את כל הכסף הזה על זיקוקים ? להקות מחול ? ומקורבים למיניהם ?

טיפלו כבר בכל הצרות, החולים, הרעבים והאומללים ?

עשרות אלפים כבר חתמו
תקדישו רבע דקה ותחתמו ואולי משהו פה ישתנה בסדרי העדיפויות

www.atzuma.co.il/petition/ro navni/1/ 0 / 1

שיהיה יום עצמאות שמח

אז רציתי להביע את דעתי בעניין -

איזה שטות והבל הבלים שנכתב על ידי חבורה של ציניקנים חסרי תעסוקה!


זו מדינת ישראל שלנו! חשוב, הכרחי וממש קיומי לציין ולחגוג תאריך חשוב כמו 60 שנה למדינת ישראל (זה לא 49 ולא 52). זה ציון דרך למפעל ציוני שהסבים והסבתות שלנו נתנו לו את כול חייהם. מדינת ישראל שהקימו בדם יזע ודמעות. זה לא משהו שמזלזלים בו.

מה הקשר בין "... כל הצרות, החולים, הרעבים והאומללים ..." לבין לתקציב הספציפי הזה? למה לא נטפל כותב העצומה לתקציב הבינוי בשטחים, מוסדות החינוך הדתיים, מדיניות ההפרטה המושחתת, לשכות שרים או כול הקצאה הזויה אחרת?

הכותב בודאי לא חשב על כך שמרבית התקציב הולך בדיוק לאלו שציין למעלה - כלומר לפועלי במה קשיי יום, תאורנים, תפאורנים, רוכלים בדוכנים, רקדנים, שחקנים, בדרנים, מסיעים, בנאים, חשמלאים, כותבים, מפעילי זיקוקים, משכירי במות, נהגי משאיות, תלמידים וסטודנטים, מאבטחים, פועלי ניקיון, סדרנים, מלונאים ומפעילי צימרים, בעלי מסעדות ועוד אלפי אחרים שיהנו באופן ישיר מהתקציב שרובו הגודל יושקע במופעים והאירועים עצמם ולא במנהלת (כמה גדולה שלא תהיה)! אם היה בודק, היה לומד שבתחום המופעים מרבית התקציב עובר ישירות לכוח האדם והשירותים - הרי לא בונים כאן כבישים או גשרים.
הוא לא מבין שמגזר התרבות בפרט אבל גם מגזר נתוני השירותים שלו סובל מקיצוצים קשים בתקציב התרבות של מדינת ישראל וזוהי זריקת עידוד קריטית וחשובה שמופנה בעיקר לפעילות בפריפריה? מה, לכול אלו לא מגיע הזרמת כסף מזומן מהמדינה לכבוד חגיגות שישים שנה?

חוצמזה, הם באמת חושבים שכה מתנהלים דברים במדינת ישראל ובכלל בעולם? מבטלים פרויקט חגיגות השישים וכול הכסף נשפך ישר למקום שהם מפנטזים עליו?

ומה החלופה - תוכנית חיים שכאלה בערוץ הראשון או אולי "כוכב נולד 60 פעם" בערוץ 2 שישחט את הצופים בעלות של 60 ש"ח ל-SMS הצבעה? הרי אם תבטלו את החגיגות, למחרת תפרסמו עצומה לפטר את הממשלה שמבזה את כבוד מדינת ישראל ולא חוגגת לה יומהולדת ... בכל זאת ואחרי הכול, זה גם מביא כבוד בעולם ורק תראו איזה סבב ביקורים מארגן לנו נשיא מדינת ישראל, שמעון פרס (כבוד - באמת!).

אז צאו מזה, רדו מזה ותחגגו בגאווה את יום ההולדת השישים למדינת ישראל - אל תתביישו ותביישו.