שלישי 20 אוקטובר 2020

דעות - מאמרים

כיום קיימים דרכים רבות שבהן ניתן לקחת הלוואה. אפשר פשוט לגשת לבנק, לדבר עם הבנקאי ולבחון את תנאי ההלוואות המבוקשות. ניתן גם לקבל הלוואה מחברות האשראי, חברות חוץ בנקאיות או פשוט לבקש הלוואה מחברים או בני משפחה קרובים. דרך נוספת לקבלת הלוואה שרק הולכת ומתפתחת עם השנים היא הלוואה של כל סכום כף דרך הלוואה חברתית.

מהי הלוואה חברתית

ההלוואה החברתית מתבצעת דרך גופים פיננסיים מוכרים אשר מקשרים בין שני צדדים – הלווה והמלווה. הלוואה חברתית מתבצעת דרך אתר האינטרנט. באתר אתם ממלאים את הטפסים הרלוונטיים ומקבלים במהירות תשובה המאשר או הדוחה את הבקשה. אם הבקשה מאושרת, ניתן למלא טופס ועליו תנאי החזרת ההלוואה החברתית, שאותה אפשר לקבל תוך 48 שעות. בינתיים פונה הגוף הפיננסי למלווים כדי לבדוק מי יכול להלוות כסף ברגע נתון.

יתרונות ההלוואה החברתית

להלוואה החברתית יתרונות רבים על פני גופים פיננסיים אחרים. ראשית, בעוד הבנקים מציעים הלוואה בריבית גבוהה יחסית, הלוואה חברתית מספקת הלוואה נמוכה. גם הפריסה לתשלומים נוחה יותר. הלוואה חברתית מאפשרת ללווה לפרוס את ההחזר הכספי לכמות גדולה יותר של תשלומים מזו שמאפשר בדרך כלל הבנק. שנית, הבנק יכול להתגלות כגוף נוקשה כשמדובר בהלוואות. אם לדוגמה, ללקוח הבנק יש היסטוריה בעייתית והלוואות קודמות שהוא לא שילם, או שהלקוח מבקש להלוות סכום גבוה מדי, ייתכן שהבנק לא יאפשר לו לבצע את ההלוואה. במקרים אלה נכנסות הלוואות חברתיות לתמונה כדי לעזור ללווה להשיג את הכסף הדרוש. שלישית, הגופים הפיננסיים מאפשרים ללווה לקחת הלוואה מידית וללא דיחוי. כך שאם הלווה זקוק לכסף באופן מידי כדי לכסות חוב גדול, הוא יכול להשיג אותו דרך אחד מהגופים הפיננסיים.

הלוואה בטוחה ומשתלמת

יתרון משמעותי נוסף שיש להלוואה החברתית הוא דרכי האכיפה שלה. גופים פיננסיים מוכרים וידועים נוקטים צעדים תקיפים נגד לווה שאינו מוכן לשלם את ההלוואה. כדי שהלווים לא "ייעלמו" עם הכסף של המלווים, יכולים הגופים הפיננסיים לנקוט באמצעים משפטיים כדי להכריח את הלווה לשלם את הכסף, וכן לדאוג לכך שהלווה לא יוכל לקחת הלוואה חברתית דרך גופים פיננסיים אחרים. כמו כן, כשם שהגופים הפיננסיים מציעים הלוואות חברתיות בתנאים טובים ונוחים ללווים, כך הם מציעים תנאים משתלמים למלווים, במטרה למשוך כמה שיותר מלווים לשורותיהם.

למי כדאי לקחת הלוואה חברתית

הלוואה חברתית משתלמת לכל מי שמעוניין בהלוואה מהירה בתנאים נוחים. היא מתאימה בעיקר לאנשים הזקוקים להלוואה ללא דיחוי. לדוגמה, אדם יכול להיקלע לחובות עקב פיטורים בלתי צפויים מהעבודה בגלל סגירת המפעל שבו הוא עובד או ההחלטה להביא עובד צעיר ונמרץ יותר. כמו כן, ישנם אנשים שזקוקים לטיפולים רפואיים יקרים שאינם כלולים בסל הבריאות כמו טיפולי שיניים או טיפולים קוסמטיים. כמו כן, הלוואה חברתית מתאימה לכל מי שזקוק לדחיפה קלה כדי להמשיך בחייו, בין אם הוא מעוניין להתחתן בקרוב ואין לו כסף לממן אולם אירועים ובין אם הוא מתכוון לפתוח את עסק חלומותיו.