שבת 15 יוני 2024

דעות - מאמרים

אתרים בעבר

אתרי אינטרנט היו מותאמים לצפייה במחשבים שולחניים בלבד, משום שלא היה לנו צורך בצפייה במכשירים מסוג אחר, ולכן מעצבים גרפים, מקודדים, מתכנתים ובוני אתרים היו בונים את אתר האינטרנט שלהם מותאם לצורת צפייה אחת בלבד - התצורה הרגילה והמוכרת, באמצעות מחשב נייח, בדפדפן אינטרנט רגיל.

מה השתנה ברשת האינטרנט?

פותח הסמארטפון, והטאבלט, והיכולת לגלוש גם ממכשירים קטנים בעלי מסכים עם רזולוציה נמוכה וגדלי מסך שונים, קטנים יותר. כעת גם מכשירים קטנים יותר לקחו חלק מהרשת, והחיפוש אחר אתרי אינטרנט באמצעותם הלך וגבר.

הצורך בהתאמה לנייד!

לאחר שהחלו להשתמש במכשירים ניידים (סלולארים וטאבלטים) על מנת לגלוש באתרי אינטרנט, עלה הצורך גם להתאים את אתר האינטרנט לרוזולוציות קטנות יותר, ולבנות את האתרים גם עבור נייד.

אתרים רבים החלו לבנות גרסה מותאמת לנייד, קראו לה "אתר לנייד", ואפשרו לגולשים שלהם לגלוש באתר גם ממכשיר נייד, על עיצוב אתר שונה, שמתאים יותר למכשיר החדש שלהם.

אתרים מותאמים לנייד

שירות בניית האתרים לנייד התפתח, וקם שירות חדש, מתקדם יותר אשר מתאים את עצמו לכל סוגי הרזולוציות - שירות האתרים הרספונסיבים, מעתה כאשר בונה של אתר אינטרנט ירצה לפתוח אותו גם עבור קהל יעד שגולש מהנייד, או מהטאבלט, עדיף שיעשה אותו על עיצוב גמיש, שמתאים את עצמו לבד לרזולוציות שונות של תצוגה. תהליך זה נקרא "בניית אתר רספונסיבי".

שירות פריסייט

האתרים בפריסייט מותאמים לנייד בתהליך בניית אתר רספונסיבי, אשר מתאים את עצמו לכל גודל חלון ורזולוציית מסך, בנה אתר חינם והתנסה ביכולת המערכת בתצוגת אתר לנייד, לטאבלט, למחשב הנייד ולכל מכשיר בעל שירותי אינטרנט.